O manželství, které se rozpadlo, aniž by o tom někdo věděl || ODLOUČENÍ

neděle, května 13, 2018


Na knihu Odloučení od Katie Kitamury jsem se strašně těšila, ale ve chvíli, kdy mi dorazila domů, na ní zkrátka nebyl čas.
Doma mi tedy chuděrka ležela téměř měsíc – to až pak, když jsem na týden odjela do nemocnice, jsem si knížku vzala s sebou. A hle! Za den jsem tuto útloučkou jednohubku zhltla. V dnešní recenzi vám tedy přiblížím o čem kniha pojednává a jak se mně samotné líbila.

Nejmenovaná žena a její snaživý manžel Christopher ukončí sví manželství v tichosti, bez jakéhokoli informování příbuzenstva a alespoň nejbližších přátel. Přestože se pár zatím nerozvádí, už spolu nesdílí lože, dokonce ani nežijí pod jednou střechou. Začínají nový život, s novými partnery.
Až ve chvíli, kdy hlavní hrdince volá Isabella, Christopherova matka, že se se svým synem nedokáže zkontaktovat, je žena vyslána do Řecka, kde se má Christopher nacházet.
Během své cesty se jeho bývalá manželka dozvídá jednu překvapivou informaci za druhou a pomalu zjišťuje, co se za dobu jejich odloučení stalo.


„Jelikož v našich myslích jsou místnosti, kam nikdy nevcházíme bez omluvy, měli bychom brát ohledy na tajnosti druhých.

Příběh byl velmi zajímavý tím, jak byl napsán. V celé knize se nesetkáte s přímou řečí. Jedná se tedy jen o jakési vyprávění z první osoby. Též jsem nezachytila jméno vypravěčky (ex-manželky Christophera), protože tam nebylo vůbec zmíněno. Bylo to mile překvapivé ozvláštnění knihy.
Tím to ale tak nějak i končilo.
Příběh mě vůbec nebavil. Námět opravdu zajímavý; příběh zpočátku lehce banální, o důvěře a nevěře, který se přehoupne do lehčího thrilleru. Ale to psaní! Vyprávění bylo nudné a přestože kniha má nějakých 190 stránek a dala by se zvládnout přečíst za dvě hodinky, mořila jsem se s ní hodin pět. Kdyby se nejednalo o krásně barevnou knihu z nakladatelství Odeon, zřejmě bych jí skutečně někomu darovala.

Tím se dostávám i k obálce. Ta je opravdu parádní. Růžová odeonka mi ještě v mé sbírce chyběla a krásně barevně se hodí například k novince od Celeste Ng, Ohníčky všude kolem.
Jak si můžete všimnout na úvodní fotce k recenzi, opět je zde vyobrazený nějaký obraz, který má reprezentovat knihu.

„Jakmile se v tom začnete rýpat, jsou všechny smrti nedořešené.


O autorce toho také moc nevíme. Odloučení je již její třetí román, který sbírá jedno ocenění za druhým. Aktuálně se překládá do patnácti jazyků. U nás zatím vyšla jen tato její kniha. 

Obsahově se mi kniha tedy moc nelíbila, ale vizuálně velmi. 
Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Odeon & Euromedia.

2* / 5*

You Might Also Like

0 coment�rios